Zalety i Wady Użycia Siatki Reklamowej na Budynku

publikacja

Szczegóły publikacji:

19 lipca, 2022 /
8 minut /
DanielD
Tematy: REKLAMABANER
reklama wielkogabarytowa

Siatka reklamowa na budynku – wady i zalety banerów siatkowych

Druk wielkoformatowy jest nowoczesną technologią, którą stosuje się najczęściej do zagospodarowania powierzchni billboardów. Świetnie sprawdza się także wówczas, gdy produkujemy banery reklamowe, tablice oraz różnego rodzaju szyldy, plakaty, potykacze i wiele innych materiałów. W zależności od potrzeb klienta drukarnia wielkoformatowa może zrealizować projekt z wykorzystaniem różnych technik druku. Na szczególną uwagę zasługują dwie – solwentowa i ekosolwentowa.

Przed realizacją projektu reklamy banerowej, niezbędne będzie też wybranie preferowanej metody wykończenia. Pośród dostępnych możliwości jest wykończenie laminowane, powlekane, odblaskowe oraz z użyciem siatki mesh. Czym szczególnym wyróżnia się ta ostatnia opcja? Kiedy warto zdecydować się na banery siatkowe? Sprawdź koniecznie!

Banery siatkowe mesh – czym są?

Siatka mesh (baner siatkowy, zwany też banerem dziurkowanym) niemal nie posiada ograniczeń pod kątem rozmiaru. Siatkę reklamową wykonuje się z syntetycznej tkaniny. To całkiem tania i dobrze widoczna forma reklamy (nawet z dużych odległości). Co więcej, ma ona bardzo szerokie zastosowanie.

Druk siatek mesh przebiega podobnie jak druk standardowych banerów (z włókien poliestrowych PVC). Różnica występuje w układzie włókien. W banerach typu mesh są one ułożone na tyle luźno, że przypominają swoją strukturą gęstą siatkę.

Siatka reklamowa mesh umożliwia nam nadruk za pomocą technologii solwentowej, pozwala też na bardzo dobre odwzorowanie obrazu. Musimy jednak pamiętać, że rozdzielczość i nasycenie barw na takiej siatce będzie nieco mniejsze niż w przypadku druku na tradycyjnym banerze.

Reklama zewnętrzna wykonana z siatki jest tym bardziej wytrzymała, im grubsze jest włókno i im gęstszy splot.

Siatki mesh – wady i zalety

Zaletą siatki mesh z nadrukiem reklamowym jest duża przepuszczalność światła, która sprawia, że wielkogabarytowe banery tego typu mogą być wieszane na budynkach i nie zaburzają dostępu światła do wnętrza.

Siatka reklamowa jest niezwykle odporna na warunki zewnętrzne, w tym silne wiatry i uszkodzenia mechaniczne. Niestety, siatka mesh jest nieco bardziej podatna na zabrudzenia, ponieważ w oczkach baneru z czasem może zgromadzić się kurz, a to sprawia wrażenie, że baner jest nieco wyblakły.

Niewątpliwie jedną z zalet siatki mesh jest jej waga. Zwykły baner 10 metrów na 20 metrów z materiału powlekanego (o gramaturze 550 g/mkw) może ważyć ok. 110 kg, natomiast banery reklamowe takiej samej wielkości wykonane z siatki (o gramaturze 330 g/mkw) ważą ok. 66 kg.

siatka mesh duża reklama na budynku

Rusztowania przy budynkach oraz oszklone budynki wymagają dopływu światła, dlatego do zalet banerów z siatki należy również to, że w estetyczny sposób osłania rusztowanie i wykonywane prace przy elewacji, a jednocześnie pełni funkcję reklamy i zapewnia dobry dostęp promieni słonecznych do wnętrza.

Z jednej strony banery reklamowe z siatki mesh są bardzo odporne na silne podmuchy wiatru czy niesprzyjające warunki atmosferyczne, z drugiej strony jednak musimy pamiętać, że na tego typu materiale rozdzielczość wydruku jest nieco niższa.

Jeżeli będziemy składać zamówienie na baner o dużych gabarytach, np. powyżej 10 m², jakość nadruku nie będzie tak bardzo istotna (plakat oglądany jest z dużych odległości, dlatego mniejsza rozdzielczość druku nie jest dostrzegalna). Natomiast jeżeli planujemy zlecić baner mniejszych rozmiarów, lepiej zdecydować się na tradycyjną wersję np. frontlit (laminowany lub powlekany).

Pamiętajmy również, iż przy dużych powierzchniach z nadrukiem, na strukturę materiału wpływa też grawitacja, mróz czy promienie słoneczne. Wielkogabarytowy baner wywiera bardzo duży nacisk na oczka. Niezwykle ważne jest więc dobre napięcie materiału oraz maksymalna redukcja jego wagi, dlatego też warto do takich projektów wykorzystywać właśnie siatkę mesh.

Siatka reklamowa – zastosowanie

Banery reklamowe z siatki znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie rodzaj materiału, ciężar i inne jego specyficzne właściwości mają duże znaczenie. To świetne rozwiązanie, które można zastosować w miejscach, gdzie reklama jest narażona na ciężkie warunki zewnętrzne.

Siatka reklamowa wykorzystywana jest również podczas różnego rodzaju wydarzeń plenerowych czy koncertów. Reklama powinna być wykonana z trwałego materiału z odpowiednimi właściwościami akustycznymi. Dzięki tysiącom mikro otworów siatka pozwala na odpowiednie przenikanie każdego dźwięku.

Co więcej, banery reklamowe wykonane na siatce mesh przydatne są nie tylko w mieście. Oferta kierowana jest również do osób chcących umieścić reklamę poza miastem, szczególnie na terenach niezabudowanych, gdzie materiał musi mieć szczególnie wytrzymałą konstrukcję.

Wykończenia banerów reklamowych

Banery reklamowe możemy wykończyć przez zgrzewanie i oczkowanie średnio co 50 cm (nierdzewiejącymi ocynkowanymi oczkami). Takie wykończenie wypływa na jakość, sztywność oraz odporność baneru.

reklamy w mieście

W drukarni SigmaDruk do zgrzewania używane są samojezdne zgrzewarki z dostosowaną do materiału temperaturą. 

Podczas zamówienia możemy skorzystać z usługi ekspresowej lub zwykłej, a drukarnia realizuje indywidualne projekty klientów, co jest dodatkowym atutem.

Dlaczego warto inwestować w wielkoformatowe siatki reklamowe? – Podsumowanie

Siatki reklamowe (siatki mesh) mogą osiągać bardzo duże rozmiary, a jednocześnie charakteryzują się dużą trwałością i lekkością.

Banery siatkowe przepuszczają powietrze, światło oraz dźwięk. Z uwagi na regularne przepuszczanie wiatru, tzw. banery dziurkowane falują i nie narażają się na uszkodzenia. Z kolei dzięki temu, że siatka mesh przepuszcza światło, może być umieszczana na elewacjach i w okolicy okien.Użycie siatki wielkoformatowej nie narazi więc budynku na zacienienie, a lekkość materiału sprawia, że elewacja nie ulegnie zniszczeniu. Z kolei dobra przepuszczalność dźwięku pozwala na użycie tego rodzaju siatki na różnych eventach, np. koncertach, gdzie niezwykle ważne są odpowiednie właściwości akustyczne.

Podziel się tym materiałem: