Rodzaje i Zastosowanie Reklam Magnetycznych

publikacja

Szczegóły publikacji:

16 września, 2022 /
6 minut /
DanielD
Tematy: REKLAMA

Reklama magnetyczna – rodzaje i zastosowania

Jeżeli jesteś zainteresowany ciekawą formą reklamy, dobrze trafiłeś. W tym poradniku poruszymy temat reklam magnetycznych. Jest to stosunkowo nowa forma reklamy, lecz ciągle zyskująca na popularności. Nic w tym dziwnego, posiada ona wiele zalet.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju reklamy – Przeczytaj koniecznie nasz poradnik i dowiedz się więcej!

Reklama magnetyczna – co to jest

Jest to reklama, którą wykonuje się na bazie folii magnetycznej, umożliwiającej łatwy montaż bez konieczności zastosowania kleju. To nie wszystko, takie rozwiązanie jest również łatwe w demontażu, co zapewnia wygodę i funkcjonalność. Przyjrzyjmy się temu bliżej, czym w zasadzie jest folia magnetyczna? 

Folia magnetyczna

Często stosuje się ją do produkcji właśnie magnesów reklamowych, a także do różnych upominków, czy chociażby pocztówek. Folia magnetyczna jest kompozytem z proszku ferromagnetycznego, jak również elastycznego termoplastycznego materiału. Zadaniem termoplastycznego materiału jest wiązanie proszku ferromagnetycznego. Stanowi on również bazę dla wykończenia. Folia magnetyczna występuje w wielu formatach, jak i grubościach.

Folia magnetyczna – główne zalety

Folia magnetyczna posiada wiele zalet, w tym:

  • odporność na warunki atmosferyczne,
  • elastyczność,
  • możliwość wielokrotnego zastosowania,
  • łatwy montaż/demontaż,
  • podatność na obróbkę mechaniczną,

i inne.

Warto wspomnieć również o tym, że czasami na folię magnetyczną nakleja się specjalną zadrukowaną (dowolną treścią, np. reklamą) folię, nadruk można nanieść również na zewnętrzną stronę magnesu.

Magnesy reklamowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Reklama magnetyczna, znana również jako magnesy reklamowe, czy chociażby naklejki magnetyczne, zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, że branża reklamowa polubiła tego typu nośniki reklamy. Magnesy reklamowe mogą mieć swoje zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Mogą występować w wielu rozmiarach, kształtach itp.

Zapewne niejednokrotnie widziałeś samochód z jakąś reklamą na drzwiach, czy masce – mogła to być właśnie reklama magnetyczna. Główną zaletą magnetycznych reklam jest to, że w prosty sposób można je zdemontować i nie pozostawią po sobie śladu.

Prowadząc swoją firmę, często decydujemy się zainwestować w reklamę na własnym samochodzie. Mamy wtedy do wyboru oklejenie samochodu, lub właśnie reklamy magnetyczne, które w wielu sytuacjach mogą okazać się bardziej praktyczne. Oklejenie auta może wiązać się z uszkodzeniem lakieru lub problemami ze zdjęciem folii.

Stosując reklamy magnetyczne, w każdej chwili można je zdjąć i nie wystąpią żadne uszkodzenia mechaniczne na powierzchni karoserii samochodu. Co ważne, taka reklama nie rysuje lakieru!

reklama magnetyczna

Naklejki magnetyczne i ich zastosowanie

Reklamy, o których mowa w poradniku można stosować na każdej powierzchni metalowej. Najczęściej wybierane opcje to:

  • magnesy reklamowe na samochód (pamiętaj, że stosując tę formę reklamy na samochodzie, musisz uważać, aby podczas jazdy nie przekraczać prędkości około 120km/h. Również ważne jest to, że karoseria auta, lub jej elementy muszą być wykonane z metalu, a nie np. aluminium!),
  • szyldy reklamowe (stosowane czasami jako uzupełnienie informacji),
  • elementy przeznaczone do wizualizacji zewnętrznej,
  • tablice reklamowe,
  • elementy dekoracyjne,

a także różnego rodzaju magnesy w mniejszej postaci, np. dobrze znane magnesy na lodówki czy inny sprzęt AGD.

Gdzie szukać reklam magnetycznych

Jeżeli chcesz dokonać zamówienia na reklamę magnetyczną, odwiedź najbliższe studio reklamy, lub sprawdź oferty firm działających online – w tym naszej. Do wyboru masz zarówno gotowe, jak i spersonalizowane formy reklam magnetycznych. Jeżeli nie posiadasz projektu, nic nie szkodzi, gdyż agencja reklamowa, zajmująca się danym tematem zapewne taki projekt graficzny może dla Ciebie przygotować.

Wybierając reklamę magnetyczną, nie zapominaj o rodzaju folii. Folia magnetyczna może występować w wielu grubościach i warto pamiętać o tym, że im będzie grubsza, tym wykaże większą przyczepność.

Podsumowanie

Naklejki magnetyczne to fantastyczna forma reklamy, która posiada znacznie więcej zalet niż wad. Co ważne ma ona bardzo szerokie zastosowanie, od drobnych reklam, aż po takie, które mogą być stosowane na karoserii samochodu.

Dodatkowo omawianą reklamę można dowolnie spersonalizować lub stworzyć własny projekt graficzny itp. (można zastosować własne hasła, grafiki).

Jeżeli szukasz ciekawej oraz skutecznej formy reklamy, lecz np. nie potrzebujesz jej na stałe lub chcesz, aby była „mobilna”, sprawdź ofertę z reklamami magnetycznymi!

Podziel się tym materiałem: