Banery Odblaskowe – Skuteczna Reklama Po Zmierzchu

publikacja

Szczegóły publikacji:

2 września, 2022 /
7 minut /
DanielD
Tematy: BANERREKLAMA

Banery odblaskowe – skuteczna reklama po zmierzchu

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu firmy jest ciekawa reklama. Ma ona na celu skupienie uwagi odbiorców na konkretnej usłudze, marce bądź przedmiocie. Promowanie produktów nie ogranicza się wyłącznie do internetu czy telewizji. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się banery reklamowe. To jedna z najstarszych, a zarazem najskuteczniejszych form reklamy. Istnieje wiele rodzajów banerów. Na szczególną uwagę zasługuje jednak wariant odblaskowy. Takie rozwiązanie posiada szereg zalet. Jedną z najważniejszych jest to, że reklama jest widoczna nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy. Jakie właściwości mają banery odblaskowe? Dlaczego warto je wybrać? Odpowiadamy!

Właściwości banerów odblaskowych

W dzisiejszych czasach na rynku panuje wysoka konkurencyjność. Przedsiębiorcy muszą się wiele natrudzić, by dotrzeć do świadomości potencjalnych klientów. Ulice przepełnione są tysiącami szyldów o podobnej treści. Aby skutecznie wypromować własną markę, produkty bądź usługi, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Banery odblaskowe, zwane także pryzmatycznymi z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników. Nic dziwnego – takie rozwiązanie ma mnóstwo plusów. Spośród innych reklam banery odblaskowe wyróżniają się tym, że są widoczne o każdej porze dnia i nocy, nie zważając na warunki atmosferyczne. Poza tym są niezwykle trwałe, solidne oraz odporne na uszkodzenia.

Baner odblaskowy drukowany jest na specjalnym podkładzie o strukturze plastra miodu. Posiada wypełnienie w formie mikro-pryzmatycznych soczewek, które doskonale odbijają światło. Dzięki temu plakat staje się bardzo dobrze widoczny po zmierzchu. Z kolei w dzień pełni rolę tradycyjnej reklamy. Na banerze odblaskowym możemy nadrukować dowolne hasło oraz grafikę. Postarajmy się, by przekaz był jak najbardziej uproszczony a litery odpowiednio wielkie. Dzięki temu każdy z uczestników ruchu drogowego będzie mógł zapoznać się z treścią reklamy.

Banery odblaskowe – dlaczego warto?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto inwestować w baner odblaskowy? Odpowiedź jest jedna – oczywiście, że tak. Baner z powłoką odbijającą światło to doskonałe narzędzie marketingowe, umożliwiające dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Taka reklama, przy odpowiednim montażu, jest widoczna 24 godziny na dobę. Nie ma konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia, ponieważ do aktywowania właściwości odblaskowych wystarczy strumień światła rzucany przez przejeżdżające samochody. Reklamę można zauważyć już z dużej odległości. Banery odblaskowe są niezwykle oryginalne i unikatowe. Są też zdecydowanie lepiej odbierane przez potencjalnych klientów, a co za tym idzie – na dłużej zapadają w ich pamięci.

Banery reklamowe odblaskowe bez dwóch zdań potrafią poprawić skuteczność reklamy outdoorowej. Wysokiej jakości druk wielkoformatowy jest odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz gwałtowne zmiany temperatur. Decydując się na takie rozwiązanie, przedsiębiorcy nie muszą obawiać się, że materiał ulegnie skurczeniu lub wyblaknie. Baner odblaskowy jest niesamowicie praktyczny. W ciągu dnia wygląda jak zwykły plakat. Jednak gdy przyjrzymy się mu z bliska, możemy zauważyć strukturę przypominającą plaster miodu.

Do jakiej ekspozycji wykorzystać baner odblaskowy?

Banery odblaskowe przeznaczone są w głównej mierze do długotrwałej ekspozycji zewnętrznej. Nośniki reklamowe najlepiej umieszczać w strategicznych miejscach – o dużym natężeniu ruchu, ponieważ umożliwia to dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Banery odblaskowe najczęściej możemy zauważyć na poboczach ruchliwych dróg krajowych i autostrad. Na materiale odblaskowym warto zawrzeć prosty przekaz, zachęcający do skorzystania z oferty firmy. W ten sposób przedsiębiorcy mogą dotrzeć do docelowej grupy konsumentów, którzy faktycznie będą zainteresowani promowanym produktem, czy też usługą.

Aby baner odblaskowy spełniał swoją funkcję, musi zostać prawidłowo zamontowany. Nośnik reklamowy powinien znajdować się prostopadle do jezdni. Dzięki temu światła samochodowe będą równomiernie oświetlać plakat i tym samym zapewnią bardzo dobrą widoczność. Należy także zadbać o to, by w pobliżu nie znajdowały się żadne inne światła, które mogłyby wpłynąć na dostrzegalność przekazu reklamowego. Jeśli w sąsiedztwie znajdują się latarnie, warto pomyśleć o zastosowaniu kasetonów.

Dla kogo baner odblaskowy?

Tak, jak zostało wspomniane, na banerze odblaskowym można nadrukować dowolną treść oraz grafikę. Ten typ reklamy sprawdzi się w branżach, które chcą przyciągnąć klientów nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy. Baner odblaskowy będzie odpowiedni dla właścicieli wszelkiego rodzaju hoteli, pensjonatów oraz zajazdów. Zmęczeni długą trasą kierowcy często szukają miejsca, w których mogliby przespać noc. To również świetne rozwiązanie dla osób prowadzących bary i restauracje, ponieważ przejezdni często podejmują decyzję o postoju na posiłek.

Odblaskowy baner to dobry sposób na promocję sklepów i aptek całodobowych. Podczas długich tras często zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność zakupu konkretnego produktu spożywczego bądź leku. Plakaty odblaskowe warto też umieścić nieopodal placówek świadczących usługi medyczne oraz klinik weterynaryjnych. Widoczne po zmierzchu banery to również świetny sposób na reklamę pubów i klubów nocnych.

Podsumowanie

Skuteczna reklama jest nieodłączną częścią marketingu. Bez niej przedsiębiorstwo nie mogłoby odnieść sukcesu, a co za tym idzie – wyróżnić się spośród konkurencji. W obecnych czasach można promować działalność gospodarczą na wiele sposobów. Coraz częściej można zauważyć, że tradycyjne szyldy czy ulotki zostały wyparte przez nowoczesne technologie. Baner wykonany z materiału o strukturze odblaskowej to doskonały sposób na wypromowanie własnej marki, produktów bądź usług. Cechuje go wysoka estetyka oraz trwałość. Jest doskonale widoczny za dnia i po zmierzchu, niezależnie od warunków pogodowych. Odblaskowy baner najczęściej montuje się na poboczach ruchliwych dróg, co zapewnia szeroki zasięg oddziaływania.

Podziel się tym materiałem: