FAQ

Najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów.

Jeżeli plik do druku zawiera newralgiczne kolory, loga firmowe, tła itp., które muszą być maksymalnie zbliżone do wzoru prosimy dołączyć do zlecenia wydruk próbny z innej drukarni.

Tak, można wykonać taki wydruk, ale w technologii druku solventowego superprecyzyjnego. Rozdzielczość do 1440 dpi. Tak naprawdę raster dalej występuje, ale jest on praktycznie niewidoczny dla oka ludzkiego. Można go zobaczyć np. pod lupką offsetową lub z bardzo bliskiej odległości.

 • Odbiór osobisty – produkty reklamowe można odbierać osobiście w siedzibie tj. Klecza Dolna 75, 34-124 Klecza Dolna.
 • Wysyłka kurierska produktów zabezpieczona kartonem oraz ubezpieczona na co najmniej wartość produktów – kurier.
 • Kurier zamawiającego – kurier zamawiany jest przez zlecającego w wyznaczonym przez drukarnie terminie realizacji zlecenia.
 • Transport własny drukarni – w wyjątkowych sytuacjach (duże zamówienia) i po wcześniejszych uzgodnieniach, dostarczamy zamówione prace swoim transportem.

W zależności od przeznaczenia, stosujemy najczęściej płyty kompozytowe z DiBONDu lub tańsze płyt PCV.

Naklejki wykonujemy od 1 sztuki nakładu. 

Tak, dzięki technologii latex’owiej mamy możliwość aplikacji folii od razu po druku bez utraty właściwości folii a co za tym idzie gwarancji producenta folii. Jeżeli wydruk na folii realizowany jest w technologii solwentowej (tańszej) powinien odparować minimum 24 godziny, a przy dużych nasyceniach kolorystycznych nawet 48 godzin.

W zależności od rodzaju reklamy. Reklama pełnokolorowa (druk wielkoformatowy) – najpierw drukujemy grafiki, a następnie wykonujemy okrycie plandekowe.

 

REKLAMA WEKTOROWA (loga, napisy, aplikacje jednokolorowe) można wykonać na istniejącej plandece metodą szablonową.

 

Warunkiem konieczny to dobry stan powierzchni plandeki. Stan powłoki PCV najlepiej określić poprzez wykonanie testu na konkretnym okryciu plandekowym.

Wszystkie informacje znajdują się tutaj – Prześlij plik do druku.

Jeżeli Państwo nie macie dostępu do internetu, pliki można zapisać na: kartę pamięci lub najprościej na PENDRIVE i dostarczyć do drukarni osobiście lub kurierem.

Grafiki drukowane i przeklejane na pojazdy drukujemy, kierując się podłożem na którym będą przeklejane. Na płaskie powierzchnie stosujemy folie polimerowe. Na lekko nieregularne (wypukłe) powierzchnie można stosować druk na folii polimerowej ultraplastycznej. Powierzchnie 3D – auta o dużych przetłoczeniach, krągłościach tylko na FOLII WYLEWANEJ – przestrzegając specyficznego reżimu technologicznego podczas aplikacji – wyklejania na podłoże pojazdu (samochodu)!

Banery drukowane na siatce MESH są lekkim banerem z przeznaczeniem do dużych i bardzo dużych ekspozycji reklamowych. W przypadku prac o dużych powierzchniach ekspozycji, takich jak np. 50m2 – 100m2 możliwość zastosowania Frontlightu (materiału banerowego nieprzepuszczającego powietrza) staje się praktycznie nie możliwa.

 

Zastrzeżenia to głównie waga takiego baneru oraz jego wielkość i nieprzepuszczalność powietrza. Baner o powierzchni 50 – 100 m2 rozwieszony np. na rusztowaniu działa jak żagiel, co może spowodować jego przewrócenie w tym bezpośrednie zagrożenie dla życia. (imprezy plenerowe, koncerty, eventy itp.)

Zależy od drukowanego projektu, rozdzielczość drukowanych projektów – grafik jest uzależniona od:

 • formatu ekspozycji
 • medium drukarskiego
 • rodzaju zlecanego druku.

 

Przykładowo:

 

Baner wielkości 15m x 10m drukowany na siatce mesh, w technologii solwentowej – skala 1:1, 20 – 50 dpi.

 

Naklejka, plakat – projekt w formacie 100cm x 70cm drukowana w technologii ekosolwentowej (precyzyjna) – skali 1:1, rozdzielczość 150 dpi.

 

Ulotki, wizytówki oraz pozostała mała poligrafia drukowana w technologii cyfrowej lub offsetowej – skala 1:1 rozdzielczość 300 dpi.

Wymagania pliku drukarskiego – ogólnie to:

 • Pliki graficzne CMYK Fogra39. Bez masek, warstw i kanałów.
 • Obrazy spłaszczone (flat) lub w krzywych bez załączonych fontów.
 • Dla Windows akceptowane rozszerzenia to: TIF, JPG, PDF X1/a.

 

Kolory w Pantonach prosimy przełożyć na skalę CMYK zgodnie z wzornikiem Pantona.

To zależy. Wielkość maksymalna wydruku jest uzależniona od 3 czynników:

 • rodzaj materiału podkładowego (różne szerokości),
 • informacji czy wydruk może być brytowany (łączony),
 • ograniczeń szerokości maszyny drukującej (320cm)

 

W naszym przypadku banerów brytowanych czyli łączonych ze sobą, zgrzew występuje co ok 310cm pionowo.

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od rodzaju podłoża samochodu. Jeżeli jest to płaska zabudowa np. samochodu dostawczego, czy też naczepa TIR, można drukować na folii polimerycznej (na płaskie powierzchnie).

 

W przypadku samochodów o dużej ilości przetłoczeń, zaokrągleń i nierówności – wydruk musi być wykonany na folii wylewanej. W oknach – przeszklonych elementach pojazdu można zastosować folię ONE WAY VISION.

Zależy od projektu. Aby zminimalizować możliwość pomyłki w wielkości drukowanej pracy prosimy pliki zapisywać w skali 1:1 z podaniem formatu w nazwie pliku, rodzaju podłoża i ilości:

Przykłady:

 • folia_blysk_wylewana_laminat_latex_300x100cm_10szt.jpg
 • baner_frontlight_solwent_500x250_5szt.pdf
 • rollup_85x200_ekosolwent_10szt.